Technologie SKINTEC

Technologie SKINTEC

SKINTEC

Rakouský Atomic začal s vývojem nové technologie lyží s mohérovými pásy již na OH v Salt Lake City v roce 2002. Trvalo dlouhých 13 let, než se lyže s novou technologiií objevily na pultech prodejen. Atomic nazval tuto novou technologii SKINTEC. Za přispění špičkových závodníků, kteří se podíleli na testování, dokázal lyže s mohérovým pásem zbavit nešvarů kterými trpěly dřívější lyže vybavené „tuleními pásy“. Lyže s technologii Skintec byly od začátku vyvíjeny pro výkonnostní lyžaře. 

První problém, namrzání mohérového pásu, Atomic vyřešil použitím speciálního švýcarského mohéru, syntetické vlákno je podobné teflonu, které nenamrzá. Jako bonus poskytuje výrazně lepší skluz.

Druhým krokem bylo vytvoření nové odrazové komory. Atomic dlouho ladil a testoval nejen umístění mohérového pásu, ale i tvrdost lyží a umístění odrazové plochy tak, aby dosáhl nejen dobrého odrazu, ale i skvělého skluzu. To se po dlouhých letech testování a zkoušení povedlo.

Lyže s technologií Skintec si velmi rychle získali oblibu u velkého počtu běžkařů. Jsou vhodné pro lyžaře, kteří nemají čas, zázemí pro dlouhé voskování lyží.

SKINTEC je bezvosková technologie poskytující jistý a silný odraz, aniž by ovlivňovala skluz. Ten zůstává tichý a velmi dlouhý, lyže jsou tak velmi rychlé.

Běžky řady Redster Skintec jsou vybaveny závodní variantou Skintec, dva výměnné moduly, které drží díky magnetům. Je možná snadná výměna, kdy jeden modlu má užší moherový pás a druhý má pás v celé šířce modulu pro jistý odraz.

Běžky řady Pro Skintec mají nalepovací mohérový pás, stejně jako řada Motion Skintec. Životnost pásu udává Atomic mezi 1500km-2000km.

Vše